Orthofluor
Orthofluor
Nowość

Orthofluor

(2 opinii)
Kup

Płukanka dla osób noszących aparat ortodontyczny stosowana w celu ochrony. Aminofluorki zawarte w płynie wzmacniają szkliwo i chronią zęby przed próchnicą. Dodatkowo płukanka obniża nadwrażliwość zębów na bodźce mechaniczne i termiczne. ORTHOFLUOR ma zastosowanie w profilaktyce i odnowie zębów, a także hamuje demineralizację szkliwa. ORTHOFLUOR zawiera 0,02 % (200 ppm) czynnego fluoru.

Płyny do płukania ust to doskonałe uzupełnienie szczotkowania zębów. Zaletą płukanki ORTHOFLUOR  jest poprawa higieny w miejscach trudno dostępnych w jamie ustnej takich jak, np. przestrzenie międzyzębowe. Płyny do płukania jamy ustnej z fluorem są skuteczne i bezpieczne do codziennego stosowania.

Płukanka ORTHOFLUOR przeznaczona jest do codziennego użytku. Regularne płukanie zębów pozwala utrzymać długotrwałe odczucie świeżości w jamie ustnej. Miętowo - wiśniowy smak płynu doskonale odświeża oddech, pozostawiając uczucie intensywnej pielęgnacji.

Jak stosować Orthofluor?

Orthofluor jest płukanką, która powinna być stosowana dwa razy dziennie rano i wieczorem. W celu prawidłowego zastosowania płynu należy płukać jamę ustną 10 ml najlepiej po oczyszczeniu zębów. Płukanie powinno trwać 1 minutę, po upływie tego czasu płyn należy wypluć, nie płukać ust wodą przez przynajmniej 30 minut.

Opinie o produkcie
Od kiedy używam ORTHOFLUOR, zauważyłem, że moje zęby są mniej nadwrażliwe na bodźce termiczne. To dla mnie ważne, zwłaszcza podczas jedzenia czy picia zimnych i gorących napojów. Polecam każdemu, kto ma aparat ortodontyczny.
Natalia
Płyn świetnie sprawdza się w dotarciu do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, co jest kluczowe, zwłaszcza nosząc aparat
Mateusz
Zapytaj o produkt
Dane podajesz dobrowolnie, co jest niezbędne do przetworzenia zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest Chema-Elektromet Spółdzielnia Pracy. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych w Polityce Prywatności

Podobne produkty

Chemaortho I zestaw

CHEMAORTHO I to zestaw produktów przeznaczonych do codziennej higieny jamy ustnej dla osób noszących ruchome aparaty ortodontyczne oraz nakładki ortodontyczne. Stosowanie produktów z linii CHEMAORTHO zapewnia pełną ochronę jamy ustnej, zębów i dziąseł podczas leczenia ortodontycznego.

(2)
Chemaortho I zestaw
Nowość
Orthoclean

Płyn przeznaczony do czyszczenia ruchomych aparatów ortodontycznych. Jest to koncentrat. Odpowiednio dobrana formuła zapewnia bezpieczną i efektywną pielęgnację ruchomych aparatów ortodontycznych. Skutecznie usuwa nagromadzoną warstwę osadów oraz przebarwienia.  Jednym z głównych składników preparatu Orthoclean jest kwas cytrynowy, który pomaga zmniejszyć akumulację biofilmu oraz ilość grzybów z rodzaju Candida albicans, nagromadzonych na powierzchniach akrylowych. Pamiętając o tym, że rekolonizacja odbywa się już po 48 godzinach od zanurzenia aparatu w roztworze polecane jest codzienne stosowanie Orthoclean’u.

Oprócz kwasu cytrynowego, preparat Orthoclean zawiera także kwas ortofosforowy, który skutecznie wiąże jony wapnia, które są składnikiem kamienia, zapobiegając jego wzrostowi. Kolejnym ważnym składnikiem płynu Orthoclean jest bromek benzalkoniowy. Substancja ta działa antybakteryjnie poprzez niszczenie błony komórkowej mikroorganizmów. Powoduje trwałe zmniejszenie ilości patogenów i organizmów bytujących na skórze czy błonach śluzowych.

Rekomenduje się codzienne stosowanie płynu Orthoclean, aby zapobiegać rozwojowi bakterii, kamienia na aparacie oraz żeby ograniczać powstawanie „ortodontycznego biofilmu’’.

(5)
Orthoclean

Nasze marki