Orthoclean
Orthoclean

Orthoclean

(5 opinii)
Kup

Płyn przeznaczony do czyszczenia ruchomych aparatów ortodontycznych. Jest to koncentrat. Odpowiednio dobrana formuła zapewnia bezpieczną i efektywną pielęgnację ruchomych aparatów ortodontycznych. Skutecznie usuwa nagromadzoną warstwę osadów oraz przebarwienia.  Jednym z głównych składników preparatu Orthoclean jest kwas cytrynowy, który pomaga zmniejszyć akumulację biofilmu oraz ilość grzybów z rodzaju Candida albicans, nagromadzonych na powierzchniach akrylowych. Pamiętając o tym, że rekolonizacja odbywa się już po 48 godzinach od zanurzenia aparatu w roztworze polecane jest codzienne stosowanie Orthoclean’u.

Oprócz kwasu cytrynowego, preparat Orthoclean zawiera także kwas ortofosforowy, który skutecznie wiąże jony wapnia, które są składnikiem kamienia, zapobiegając jego wzrostowi. Kolejnym ważnym składnikiem płynu Orthoclean jest bromek benzalkoniowy. Substancja ta działa antybakteryjnie poprzez niszczenie błony komórkowej mikroorganizmów. Powoduje trwałe zmniejszenie ilości patogenów i organizmów bytujących na skórze czy błonach śluzowych.

Rekomenduje się codzienne stosowanie płynu Orthoclean, aby zapobiegać rozwojowi bakterii, kamienia na aparacie oraz żeby ograniczać powstawanie „ortodontycznego biofilmu’’.

Jeżeli jesteś osobą noszącą ruchomy aparat ortodontyczny bez wątpienia potrzebujesz Orthoclean!

Jest to niezastąpiony preparat, który ma za zadanie skutecznie wyczyścić aparat ortodontyczny, a co za tym idzie zadbać o zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej, która jest bardzo istotna podczas leczenia ortodontycznego. Z Orthoclean wystarczy krótka chwila (5-20 minut), aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń z aparatu ortodontycznego. Jednym z głównych składników odpowiadających za skuteczności działania koncentratu jest kwas cytrynowy, który pomaga zmniejszyć akumulację biofilmu oraz ilość grzybów z rodzaju Candida albicans, nagromadzonych na powierzchniach akrylowych. Co więcej codzienne stosowanie preparatu przyczynia się da zapobiegania rozwojowi bakterii, kamienia na aparacie oraz ogranicza powstawanie „ortodontycznego biofilmu’’. Z Orthoclean higiena jamy ustnej w okresie leczenia ortodontycznego przestanie być uciążliwa, a Ty będziesz mógł cieszyć się świeżym uśmiechem każdego dnia. 

Jak stosować Orthoclean?

Orthoclean jest koncentratem, który powinien być stosowany każdego dnia. W celu przygotowania roztworu należy wlać 10-20 ml płynu do ½ szklanki ciepłej wody, następnie włożyć aparat ortodontyczny w taki sposób, aby był w całości zanurzony. Pozostawić aparat na 5-20 minut. Po upływie zalecanego czasu wyjąć aparat i opłukać pod bieżącą wodą.

Opinie o produkcie
Codzienne stosowanie Orthoclean stało się dla mnie nawykiem, którego nie zamienię na żaden inny produkt. Efekty są widoczne, a moje zęby i aparat są czyste i świeże. Bezpieczne składniki to dla mnie kluczowa sprawa.
Krzysiek
Jako osoba z wrażliwymi dziąsłami, zawsze bałam się o higienę mojego aparatu. Orthoclean okazał się delikatny, a jednocześnie skuteczny. Kwas cytrynowy to dla mnie dodatkowy plus, bo wiem, że hamuje rozwój bakterii.
Ania
Orthoclean to gwarancja świeżości mojego aparatu
Katarzyna
Orthoclean sprawdza się doskonale w codziennej pielęgnacji aparatu. Skutecznie zapobiega powstawaniu kamienia, co jest dużym plusem. Poza tym, łatwo się stosuje, co ułatwia utrzymanie higieny.
Piotr
Orthoclean to rewelacyjny produkt! Używam go codziennie do czyszczenia mojego ruchomego aparatu ortodontycznego, pozbyłam się osadów i przebarwień, a moje zęby wyglądają znacznie lepiej. Bardzo polecam!
Monika
Zapytaj o produkt
Dane podajesz dobrowolnie, co jest niezbędne do przetworzenia zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest Chema-Elektromet Spółdzielnia Pracy. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych w Polityce Prywatności

Podobne produkty

Nasze marki